Internetová prezentace www.tetraktys.cz je tvořena se snahou o dosažení maximální přístupnosti svého obsahu. Splňuje všechny důležité zásady přístupnosti podle metodiky Blind Friendly Web (projekt Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých), novely zákona č. 365/2000 Sb i WCAG 1.0.

Veškeré texty jsou definovány v relativních jednotkách a lze je jednoduše zvětšovat a zmenšovat pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů.

HTML dokumenty jsou tvořeny strukturálním XHTML 1.0 Strict. K vizuální prezentaci se pak používají kaskádové styly (CSS). Kaskádové styly lze vypnout pomocí odkazu Vypnout CSS (styly jdou poté opět zapnout). Tato funkčnost vyžaduje povolené cookies v prohlížeči.

Pro nejdůležitější navigační prvky tohoto webu jsou použity následující klávesové zkratky (tzv. acceskeys):

[Alt + 0] - Prohlášení o přístupnosti
[Alt + 1] - Úvodní strana
[Alt + 2] - Kontaktní informace
[Alt + 5] - Mapa serveru

Celá prezentace je postavena na robustním publikačním systému Moje redakce© , který pro vás dodává CMS Consulting (www.cms.cz - Vše pro vaši prezentaci nejen na internetu).

Naleznete-li na těchto stránkách cokoliv, co by podle vás neodpovídalo požadavkům přístupnosti, informujte nás, prosím, provedeme kroky k odstranění těchto nedostatků.

Novinky